Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wall Type | Single Wall |
| Lid Type | Paper Lid |
| Capacity | 360ml |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Packaging |
| Material Type | Paper |
| Pattern | Plain |
| Usage | Coffee, Cold Beverages |
| Color | White |
| Top Diameter | 90 mm |
| Pack Size | 50 Set |
| Features | Disposable |
| Type | Plain |
Durable paper cup with leak-resistant lining, ideal for hot and cold beverages.
Secure-fitting lid prevents spills and retains heat during takeaway.
Available in multiple sizes with plain or custom-printed designs.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 400ml |
| Material | Paper |
| Thickness | 210 GSM |
| Height | 5 Inch |
| Pattern | Printed |
| Features | For Cold and Hot Drink |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Bottom Diameter | 65 MM |
| Shape | Round |
A printed disposable paper glass is a customizable, single-use cup made from food-grade paper, commonly used for serving hot or cold beverages. These cups can be branded with logos, designs, or promotional content, making them popular in cafes, restaurants, events, and marketing campaigns.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Paper GSM | 265 GSM |
| Wall Type | Single Wall |
| Capacity | 360ml |
| Thickness | 250 GSM |
| Height | 4 Inch |
| Design | Plain |
| Lid Option | Without Lid |
| Paper Type | White Paper |
| Top Diameter | 3.5 Inch |
| Bottom Diameter | 2.5 Inch |
| Cover | Without Lid |
| Usage | Water, Cold Beverages, Hot Beverages |
| Pack Size | 50 Piece |
| Coating Type | PE Coated |
| Features | Eco-Friendly, Compostable, Biodegradable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
We RP Enterprises are Leading Manufacturer and Traders of 450ml Disposable paper cup Supplying all Over India at a reasonable Prices to our Customer.
450ml Paper sake glass with lid
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | Paper With PE |
| Lid Type | Dome Lid |
| Wall Type | Single Wall |
| Capacity | 350ml |
| Shape | Round |
| Thickness | 100 GSM |
| Usage/Application | Coffee Glass |
| Color | White |
| Height | 90 mm |
| Features | Biodegradable |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Paper Quality (GSM) | 180 GSM |
| Paper GSM | 180 GSM |
| Wall Type | Single Wall |
| Capacity | 150 ML |
| Coating | PE Coated |
| Lid Option | Without Lid |
| Paper Type | White Paper |
| Coating Type | PE Coated |
| Pattern | Plain |
| Material | Paper |
| Design | Plain |
| Usage | Cold Beverages, Hot Beverages |
| Features | Biodegradable |
| Usage/Application | Event |
| Top Diameter | 70 mm |
| Color | White |
We RP Enterprises are Leading Manufacturer and Traders of 150 ML White Paper Cups Supplying all Over India at a reasonable Prices to our Customer.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Paper Quality (GSM) | 250 GSM |
| Capacity | 350 ML |
| Wall Type | Single Wall |
| Usage | Hot & Cold Beverages |
| Coating | PE Coated |
| Type | Plain |
| Material | Food Grade Paper |
| Top Diameter | 90 mm |
| Size | 12oz |
| Color | White |
We RP Enterprises are Leading Manufacturer and Traders of Paper Cup 350 ml Supplying all Over India at a reasonable Prices to our Customer.
350ml paper cup with paper lid
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50ml |
| Material Type | Paper with PE |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 195 GSM |
| GSM | 185 GSM |
| Shape | Round |
| Usage | Ice Cream |
| Cover | Without Lid |
| Color | White |
| Pack Size | 50 Piece |
| Lid Included | Without Lid |
Additional Information: