Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Shape | Round |
| Brand | Sparkle |
| Usage/Application | Event |
| Color | Black |
| Length | 6 Inch |
| Size | 143 mm |
| Pack Size | >1000 Pieces |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Dimension | 39cm x 34cm x 27cm |
| Weight | 4 gm |
| Design | Plain |
| Type | Spoon |
| Eco friendly | Yes |
Additional Information:
Product Details:
| Cutlery Type | Spoon |
| Pack Size | 200 pcs |
| Length | 150 mm |
| Compostable | Yes |
| Usage | Restaurant, Catering, Takeaway |
| Material | Corn Starch |
| Color | White |
| Biodegradable Grade | Industrial Compost |
| Food Grade | Yes |