Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Piece |
| GSM | 55 GSM |
| Color | White |
| Width | 3 inch (79mm) |
| Length | 40 meter |
| Usages | Billing Machine |
| Brand | RP Enterprises |
Thermal rollSize- 3"
Can Be Used For Billing Machine, EDC Machines, Thermal Receipt Printer, Card Swiping Machines, Hand-Held Thermal Printing Machines, Parking Ticket Machines, Pygmy Machines, Etc.
#thermalpaperroll
#printerpaperroll
#billingpaperroll
#kotroll
#billingroll
#thermalroll
#posroll
#thermalpaperroll
#printerorll
#printerrollingurgaon
#billingrollingrugaon
#rpenterprieseingurgaon
#3"billingroll
#disposablestoresingurgaon
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Kg |
| Type | Imitation Silver |
| Paper GSM | 80 GSM |
| Length | 72 m |
| Application | Food Use |
| Roll Width | 12 in (305 mm) |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Food Packaging |
| Lamination Type | Silver |
| Base Paper Type | Kraft Paper |
| Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
1,The foil can reflect 97% radiant heat, thus making products more charming. 2,High adhesion between film and aluminum layer is achieved after chemical treatment on surface and discrete aluminum layer will not occur. 3,Excellent isolation functions of oxygen and water vapor permeation.