Product Details:
| Paper Material | Kraft Paper |
| Size (L x W x G) | 8 x 10 x 4 Inch |
| Paper Thickness | 80 GSM |
| Handle Type | Rope Handle (Dori) |
| Capacity | 2kg |
| Color | Brown |
| Finish | Uncoated |
| Usage/Application | Packaging |
| Size | 13"*8"*8" |
| Load Capacity | Up to 3 kg |
We RP Enterprises are Leading Manufacturer and Traders of
Craft Paper Carry Bag Supplying all Over India at a reasonable Prices to our Customer.
Paper carry bags 13"*8"*8"
#Paper Carry Bag
#Craft Paper Carry Bag
#Carry Bag
#Carry Bag with Handle
#carrybag
#papercarrybag
#papercarrybags
#kraftpapercarrybag
#kraftpaperbag
#craftpaperbag
#printedpaperbag
#printedpapercarrybag
#customprintpaperbag
#logoprintcarrybag
#rpenterprieses
#papercarrybagnearme
#papercarrybagingurgaon
#papercarrybagindelhi
#paperbagmanufactureringurgaon
#paperbagdealeringurgaon