Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Lid Type | Paper Lid |
| Usage | Curry |
| Material | Paper |
| Height/Depth | 2.5 Inch |
| Shape | Round |
| GSM | 330 |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 300 GSM |
| Top Size/Diameter | 4.5 Inch |
| Bottom Size/Diameter | 4 Inch |
| Cover | With Lid |
| Coating | Single PE |
| Printed | Plain |
| Microwave Safe | No |
| Lid Included | Yes |
We RP Enterprises are Leading Manufacturer and Traders of paper container with lid
Supplying all Over India at a reasonable Prices to our Customer.
#plainpapercontainerwithlid
#500mlpapercontainerwithlid
#papercontaineringurugram
#papercontainersingurgaon
#paperfoodcontainer
#paperfoodcontainers
#roundpapercontainer
#roundpaperfood container
#whitepaperfoodcontaieringurugram
#disposablepapercontaineringurgaon
#biodegradabledisposablepaperfoodcontainer
#papercontainerwithlid
#foodcontainer
#papertub
#paperbowlswithlid
#printpapercontainer
#papercontainermanufactureringurgaon
#rpenterprisesgurgaon
#rpenterprisesingurgaon
#rpenterprisespapercontainer
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Round |
| Lid Type | Paper Lid |
| Material | Paper |
| Coating | PE Coated |
| Usage | Soup, Food Delivery, Takeaway |
| Microwave Safe | No |
| Pack Size | 50 pcs |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Round |
| Lid Type | Paper Lid |
| Material | Paper |
| Coating | PE Coated |
| Usage | Soup, Takeaway, Ice Cream, Food Delivery |
| Microwave Safe | Yes |
| Pack Size | 50 pcs |
| Color | Printed |
| Pattern | Printed |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Round |
| Lid Type | Paper Lid |
| Material | Paper |
| Coating | PE Coated |
| Usage | Soup, Takeaway, Food Delivery |
| Microwave Safe | Yes |
| Pack Size | 25 pcs |
| Color | Brown |
| Pattern | Plain |