Product Details:
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Cavity Count | 5 cavity |
| Tray Length | 350 mm |
| Material | PP |
| Capacity | 550 Grams |
| Tray Width | 100 mm |
| Tray Depth | 15 mm |
| Thickness | 3mm |
| Size | 5 Compartment |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Usage | Meal Packaging |
| Microwave Safe | Yes |
We RP Enterprises are Leading Manufacturer and Traders of Meal Tray Supplying all Over India at a reasonable Prices to our Customer.
#5compartmentmealtraywithlid
#Blackbaseandtransparentlid
#5cpmealtraywithlid
#5compartmentmealtrayingurgaon
#5cpmealtrayingurugram
#5cpplatter
#5sectionmealtrayblackcolour
#disposablethaliingurgaon
#plasaticmealtray
#mealtrayingurgaon
#disposableplasticmealtrays
Additional Information:
Product Details:
| Material | Bagasse |
| Plate Size | 8 inch |
| Tray Compartment | 2 Compartment |
| Tray Size | 500 ml |
| Type | Plain |
| Number Of Compartments | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Use | Catering, Restaurant, Food Packaging, Food Serving |
| Size | 2 Compartment |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Material | Polythene |
| Tray Compartment | 5 Compartment |
| Number of Compartments | 5 |
| Tray Size | 500 ml |
| Usage Segment | Railway, Hotel, Restaurant, Hostel |
| Type | Plain |
| Color | Black |
| Microwave Safe | Yes |
| Size | 5 Compartment |
| Shape | Rectangular |
| Lid Type | Plastic Lid |
| Pattern | Plain |
| Pack Size | 50 Piece |
Disposable meal tray with lid